loading
loading
Solarium Malibu - Gdynia
Profesjonalne urządzenia solaryjne
Lampy podwójnie brązujące
Najlpesze Solarium w Gdyni

O OPALANIU

Jakie korzyści płyną z pięknie opalonej skóry ?

Uatrakcyjnia wygląd

Głównym celem kąpieli słonecznych jest nabranie ciemniejszej barwy skóry, co wizualnie znacznie poprawia sylwetkę. Nie bez powodu zawodnicy fitness przed zawodami stosują bronzery, samoopalacze, poddają się zabiegom opalania natryskowego, bądź korzystają z solarium. Sylwetka nabiera ładniejszego wyglądu, skóra staje się jędrniejsza i promieniuje z niej młodość 🙂

Poprawia nastrój

Opalanie wywołuje lepszy nastrój. Promienie słoneczne korzystnie wpływają na szyszynkę, czyli gruczoł odpowiedzialny za produkcję hormonów, takich jak serotonina i melatonina. Zależność szyszynki od promieni słonecznych jest jednym z powodów gorszego samopoczucia jesienną i zimową porą, ponieważ nie dostajemy wtedy odpowiedniej porcji słońca. Jesienno – zimową porą, gdy słońca jest mniej, można skorzystać z wizyty w solarium.

witamina-d-solarium-malibu-gdyniaSyntezuje witaminę D

Największym zdrowotnym plusem jest synteza witaminy D pod wpływem działania promieni UVA. Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Niestety dość ciężko dostarczyć ją z pożywieniem, bowiem najlepszym jej źródłem są tłuste ryby morskie, które nie każdy spożywa. Niedobór witaminy D prowadzi do zaburzenia mineralizacji kości, upośledzenia działania niektórych hormonów, między innymi insuliny i testosteronu oraz niektórych enzymów. Zwiększone zostaje także ryzyko przypadłości, takich jak cukrzyca, nadwaga, miażdżyca i choroby nowotworowe.

Nasila produkcję tlenku azotu

Opalając się, zmniejszamy ryzyko chorób serca, takich jak zawał. Dzieje się tak dzięki nasilonej produkcji tlenku azotu, który rozszerza światło naczyń krwionośnych, obniża ciśnienie i poprawia krążenie krwi.


Solarium Gdynia - Facebook ads

Dlaczego należy stosować kosmetyki w solarium?

solarium malibu australian goldKosmetyki do solarium to niezbędny składnik optymalnego opalania w solarium. Podstawowe funkcje kosmetyków solaryjnych to przyspieszanie procesu opalania oraz ochrona i pielęgnacja skóry.

Za przyspieszanie opalania odpowiadają zawarte w kosmetykach składniki pobudzające proces melanogenezy oraz przyspieszających ciemnienie pigmentu.


Jak długo utrzymuje się opalenizna?

Opalenizna utrzymuje się ok. 2-4 tygodni od czasu ostatniej sesji opalania. Dzięki naturalnej odnowie skóry odnawia się ona co ok. 28 dni.

Dla podtrzymania opalenizny wystarcza zazwyczaj 1-2 sesje w tygodniu. W celu pogłębienia opalenizny zaleca się sesje co 24-48 godzin, w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać, stopnia zaawansowania i innych czynników.
Jeżeli masz wątpliwości jak często i jak długo powinnaś/powinieneś się opalać skonsultuj się z personelem salonu solaryjnego Malibu a z pewnością doradzimy, znamy się na tym.